Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja skórzanych portfeli — jak to zrobić?

2022-10-17
Pielęgnacja skórzanych portfeli — jak to zrobić?

Portfele wykonane ze skory naturalnej są cenione dzięki swojej niezwykłej jakości i trwałości. Galanteria skórzana jest bardzo elegancka i dodaje charakteru naszym codziennym stylizacjom. Aby służyła nam jak najdłużej, powinniśmy jednak zadbać o jej pielęgnację. Jak to robić i jakich produktów używać? Na szczęście jest kilka zasad, których przestrzeganie wydłuży żywotność skórzanych dodatków i poprawi ich wygląd na długie lata.

Prewencja — czego unikać w przypadku skórzanych portfeli?

Mówi się, że najlepszą formą leczenia jest zapobieganie. W przypadku skórzanych portfeli jest dokładnie tak samo. Aby najlepiej zadbać o nasz portfel, powinniśmy uchronić go przed możliwymi uszkodzeniami.

Po pierwsze i najważniejsze w prewencji uszkodzeń jest unikanie noszenia portfela razem z przedmiotami o ostrych krawędziach. Trzymanie portfela w kieszeni razem z kluczami nie jest najlepszym pomysłem. Ostre zakończenia mogą powodować mechaniczne uszkodzenia skóry takie jak zadrapania i zarysowania powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest osobna kieszonka na portfel. Nie dość, że uchroni go przed uszkodzeniami, to przyniesie jeszcze jedną korzyść — zawsze będziemy wiedzieć, gdzie szukać naszego portfela.

Kolejną, często zapomnianą regułą w dbaniu o portfel, jest zapobieganie rozciągnięciu skóry. Portfel wypchany po brzegi kartami czy paragonami jest znacznie bardziej narażony na odkształcenia i rozciągnięcie naturalnej skóry. Warto o tym pamiętać, by portfel służył dłużej i wyglądał po prostu lepiej.

Jak naprawić uszkodzenia skórzanego portfela?

Jeśli jednak nasz portfel potrzebuje natychmiastowego ratunku, jest na to rozwiązanie. Taką ostatnią deską ratunku są renowatory do powierzchni skórzanych. Dzięki innowacyjnym technologiom uzupełniają one drobne ubytki, a dodatkowo odświeżają kolor, czyszczą i nadają elastyczność skórze. Taki produkt może znacznie polepszyć trwałość każdego skórzanego portfela.

Warto jednak pamiętać, żeby produkty tego typu dobrać do koloru oraz rodzaju skóry, z której wykonany jest portfel. Zalecane jest również przetestowanie tego typu rozwiązań najpierw na małym, niewidocznym kawałku skóry.

Renowator do skór licowych j. brązowy PAOLO PERUZZI W-05-LB 200 ML

Pielęgnacja skórzanego portfela krok po kroku

Cały proces pielęgnacji galanterii skórzanej należy rozpocząć od oczyszczenia całej powierzchni przedmiotu. Można to zrobić przy użyciu wody z odrobiną octu. Taką miksturę nakładamy przy użyciu miękkiej ściereczki, aby nie uszkodzić skóry. Trzeba jednak pamiętać, że skórzanych powierzchni nie należy przemaczać, więc do czyszczenia portfela należy użyć małej ilości płynu. W wypadku nałożenia zbyt dużej jego ilości pozwólmy materiałowi wyschnąć w temperaturze pokojowej (nie na grzejniku, gdyż może to spowodować pęknięcia).

Następnym krokiem jest zabezpieczenie skóry. Do tego dobrze sprawdzi się: Krem do skór licowych brązowy. Taki produkt nawilży i natłuści skórę, dzięki czemu poprawi jej wygląd i wytrzymałość. Taki proces należy powtarzać raz na kilka miesięcy lub częściej w zależności od potrzeby.

Krem do skór licowych brązowy COCCINE 50 ML 99983/BROWN

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

pixel